KĀ SAGATAVOT SAVU PĻAUŠANAS ROBOTU ZIEMAS PĀRTRAUKUMAM
—
Pirmais sals ir klāt. Ir pēdējais laiks sagatavot savu pļaušanas robotu ziemas pārtraukumam! Tas ir tik vienkārši.
↓ KĀPĒC JŪSU PĻAUŠANAS ROBOTAM NEPIECIEŠAMS ZIEMAS PĀRTRAUKUMS?
↓ KAD VAJADZĒTU IEZIEMOT SAVU PĻAUŠANAS ROBOTU?
↓ PĻAUŠANAS ROBOTA NOVIETOŠANA ZIEMAS PĀRTRAUKUMĀ: PAMĀCĪBA
KĀPĒC JŪSU PĻAUŠANAS ROBOTAM NEPIECIEŠAMS ZIEMAS PĀRTRAUKUMS?
Sākoties aukstajam gadalaikam, Jūsu pļaušanas robotam iestājas darba pārtraukums. Zālienu vairs nav jāpļauj un Jūsu mazais dārza palīgs var doties pelnītā ziemas miegā.
Lai pasargātu pļaušanas robotu no laikapstākļu ietekmes, to ziemas mēnešos nevajadzētu atstāt ārā. Zemas temperatūras, sniegs un lietus var sabojāt Jūsu iMOW® jutīgo elektroniku. Arī uzlādes staciju vajadzētu pasargāt no mitruma.
.
KAD VAJADZĒTU IEZIEMOT SAVU ROBOTIZĒTO ZĀLES PĻĀVĒJU?
Vēlā rudenī Jūsu zāliens gandrīz pārtrauc augšanu un aug tikai ļoti lēnām. Šajā laikā pļaušanai ir maza nozīme un tā var kaitēt gan zālienam, gan arī Jūsu pļaušanas robotam.
Tātad kad vajadzētu novietot pļaušanas robotu ziemas pārtraukumā? Vēlākais līdz ar pirmajiem mīnus grādiem Jums vajadzētu nopļaut zālienu pēdējo reizi un pēc tam deaktivizēt ierīci. Orientējoši oktobra beigas vai novembra sākums būtu labs laiks, lai sagatavotu Jūsu pļaušanas robotu ziemai.
Pavasarī Jūsu zāliens atkal mostas no ziemas miega. Tad atkal ir pēdējais laiks sagatavot pļaušanas robotu tā pirmajiem apļiem dārzā.
KAD PAVASARĪ VAR ATKAL IZMANTOT PĻAUŠANAS ROBOTU?
Atbilde ir atkarīga no Jūsu reģiona un aktuālajiem laikapstākļiem. Vispārīgi: laikā no marta līdz aprīlim pirmie siltie saules stari atklāj jaunas dārza sezonas sākumu.
Nevēlaties veikt sava pļaušanas robota apkopi un ieziemošanu paši? Mūsu STIHL tirgotāji labprāt konsultēs Jūs jautājumu gadījumā un nepieciešamības gadījumā uzņemsies visus svarīgos darbus ar iMOW®.
„¡MOW®“ PĻAUŠANAS ROBOTA NOVIETOŠANA ZIEMAS PĀRTRAUKUMĀ: PAMĀCĪBA
Sagatavojiet savu STIHL pļaušanas robotu ziemai tikai pāris soļos.
1. solis: Uzlādējiet akumulatoru
Pēc pēdējās pļaušanas uzlādējiet iMOW® akumulatoru pilnībā. Tā Jūs izvairīsieties no pļaušanas robota dziļās izlādes ziemas periodā un pagarināsiet akumulatora kalpošanas ilgumu.
2. solis: Izslēdziet automātiku
Izslēdziet automātisko pļaušanas plānu un pārliecinieties, ka ir iestatīta augstākā drošības pakāpe. Aktivizējiet ierīces bloķēšanu, ilgi nospiežot STOP pogu uz Jūsu pļaušanas robota. Jūs varat aktivizēt ierīces bloķēšanu arī caur pļaušanas robota izvēlni. Šim nolūkam izvēlieties izvēlnes punktā Komandas ierakstu „Bloķēt iMOW®“ un apstipriniet savu izvēli ar taustiņu OK. Tā Jūs nodrošināt, ka ierīce netīšām neiedarbojas pati.
3. solis: Aktivizējiet enerģijas režīmu ECO (C modeļiem)
Ja Jums ir mūsu iMOW® sērijas C modelis (MI 422 PC, RMI 422 PC, MI 632 C, MI 632 PC, RMI 632 C, RMI 632 PC), aktivizējiet enerģijas režīmu ECO. To atradīsiet Jūsu iMOW® displejā zem Iestatījumi > Enerģijas režīms > ECO. Izmantojot enerģijas režīmu ECO, radiosakari miera fāzēs tiek deaktivizēti, lai taupītu akumulatora jaudu.
Norādījums: ja ir aktivizēts enerģijas režīms ECO, Jūsu iMOW® var tikt vadīts tikai aktīvajos laikos ar iMOW® lietotni.
4. solis: Pārbaudiet pļaušanas robota nodilumu
Pļaušanas asmens nomaiņa
Pārbaudiet pļaušanas asmeni. Vai tas ir vēl pietiekami ass, vai jau būtu jānomaina? Mēs iesakām nomainīt pļaušanas asmeni ik pēc 200 darba stundām, ja tas ir attiecīgi nolietots. Jūsu tuvumā esošais tirgotājs Jums labprāt palīdzēs ar to.
5. solis: Notīriet pļaušanas robotu
Arī pļaušanas robotam nepieciešama kopšana! Tāpēc pirms ilgāka ziemas pārtraukuma Jums jāvelta savam iMOW® nedaudz laika un jānotīra to. Šim nolūkam notīriet korpusu un noņemto pļaušanas mehānismu ar mitru drānu. Kā noņemt noturīgus netīrumus un pamatīgi notīrīt savu iMOW® pļaušanas robotu, uzzināsiet lietošanas instrukcijā vai mūsu pamācībā.
STIHL profesionālais ieteikums: Neizmantojiet agresīvus tīrīšanas līdzekļus, kas varētu būt kaitīgi pļaušanas robotam. Nemazgājiet savu iMOW® zem tekoša ūdens vai ar augstspiediena tīrītāju.
6. solis: Ziemas pārtraukums uzlādes stacijai
iMOW® bāzes stacija pa ziemu var palikt zālienā. Taču to vajadzētu pārsegt, lai pasargātu elektroniku. Šim nolūkam atvienojiet barošanas bloku no strāvas un ievietojiet to, piemēram, kabeļu kastē. Novietojiet piemērotu spaini pāri stacijai un nofiksējiet to, lai spainis pa ziemu paliktu stingri uz bāzes stacijas.
7. solis: Glabājiet pļaušanas robotu pa ziemu
Uzglabājiet iMOW® sausā un noslēdzamā telpā, piem., garāžā vai pagrabā. Temperatūrai uzglabāšanas telpā nevajadzētu nokristies zem 5 grādiem. Lūdzu, nenovietojiet priekšmetus uz pļaušanas robota un glabājiet to horizontālā pozīcijā.
Tā sagatavots Jūsu pļaušanas robots nostāvēs ziemu tīrs un sauss. Tad pavasarī tas būs atkal gatavs jaunajai dārza sezonai.
ZIEMAS APKALPOŠANA JŪSU PĻAUŠANAS ROBOTAM
Ziemas mēnešos mēs iesakām veikt ikgadēju pārbaudi pie STIHL tirgotāja. Pie tam tiek pārbaudītas pļaušanas robota īpaši jutīgās detaļas kā akumulators, elektronika un programmatūra.
KOPSAVILKUMS: PĻAUŠANAS ROBOTS ZIEMAS PĀRTRAUKUMĀ
-
Sals un sniegs var kaitēt Jūsu pļaušanas robotam.
-
Glabājiet pļaušanas robotu sausā, siltā un noslēdzamā vietā.
-
Jūsu pļaušanas robota ziemas pārtraukumam jāsākas vēlā rudenī.
-
Glabājiet savu iMOW® tikai ekspluatācijai drošā stāvoklī. Pirms tam pārbaudiet, vai tam nav iespējamu bojājumu, un lieciet tos salabot kādam no mūsu kvalificētajiem tirgotājiem.
-
Pirms ieziemojat pļaušanas robotu, veiciet rūpīgu tīrīšanu.